ورق استیل

کد مطلب : 16

ورق استیل

ورق استیل محصولی است که به صورت قطعات مربع یا مستطیل شکل و در ابعاد متنوع تولید می شود، این ورق ها...

ورق استیل

ورق استیل محصولی است که به صورت قطعات مربع یا مستطیل شکل و در ابعاد متنوع تولید می شود، این ورق ها ضخامت کمی دارند و سطح آن صیقل شده است و صاف و براق است.

ویژگی مواد سازنده خود را دارا می باشد و ضد زنگ محسوب می شود و دچار فرسایش نمی شود.

ورق استیل در بازار به دو صورت وجود دارد،یا به صورت صفحات با ابعاد خاص می باشد و یا به صورت رول تولید شده و در بازار عرضه می شود.

رول بودن ورق خاصیت تنعطاف پذیری این محصول را به نمایش می گذارد.

ورق استیل یکی از سازه هایی می باشد که از استیل مقاوم تشکیل شده است . ورق استیل یکی از پرکاربردترین ورق های مهندسی می باشد که استفاده های گوناگون و متفاوتی دارد . این ورق بدلیل آلیاژی مقاوم و وجود مقدار قابل توجه عنصر کروم در آن از مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی برخوردار است . ورق های استیل معمولا به صورت زد زنگ ساخته می شود . آلیاژ های مختلف و درصد های مختلفی از عناصر در ورق ها وجود دارند که کاربرد های گوناگون و متفاوتی دارند ؛ اگر مقدار کروم موجود در آلیاژ کمتر از 12 درصد باشد ( مثلا آلیاژ متشکل از 5 درصد کروم ) این ورق در مقابل زنگ زدگی مقاوم نمی باشد و برای رسیدن به ورق استیل مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدن حداقل 12 درصد کروم لازم است که این مقدار در استفاده های گوناگون ورق های استیل افزایش می یابد . اما چگونه کروم موجود در آن باعث افزایش مقاومت آن می شود ؟ کروم موجود در آن باعث ایجاد لایه ای نازک از یک لایه اکسید می شود که این لایه از زنگ زدن و خوردگی لایه های زیرین آن جلوگیری می کند و به این دلیل ورق استیل در برابر خوردگی و زنگ زدن بسیار مقاوم است و برای ایجاد این لایه ی نازک باید در تماس با عوامل اکسید کننده ( اکسیژن هوا ) باشد .

ورق استیل در چه اندازه هایی تولید می شود؟

ورق استیل که به صورت صفحه ای تولید می شود معمولا دارای ابعاد استاندارد می باشد.

این اندازه ها عبارت است از 100*200 و 250*125

این محصول که به صورت رول در بازار وجود دارد می تواند دو عرض 125 و 100 را دارا باشد.

ضخامت هر دوی این محصولات می تواند به صورت میانگین بین اعداد 40/0 الی 20/0 میلی متر باشد.

بر اساس هر یک از این ابعاد، وزن ورق های استیل محاسبه می شود.

ورق استیل چه کاربرد هایی دارد؟

 

این محصول در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد های متنوعی دارد که به آن ها می پردازیم.

ورق استیل در صنایع تولید شکر و در آسیاب های آن مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر صنایع غذایی در آن کاربرد دارد، تولید روغن است.

در تولیدات سیمان، کاغذ و مواد شیمیایی نیز ورق استیل مورد استفاده قرار می گیرد.

در صنعت ساخت قطعات بزرگ در کشتی سازی و همچنین ساخت پمپ، ورق استیل کاربرد دارد.

صنعت روز و معتبر دنیا یعنی تولیدات نفت و گاز و پتزو شیمی نیز از مصرف کنندگان مهم ورق استیل می باشند.

ورق استیل و دسته بندی آن

با توجه به نوع استیل سازنده آن و خواصی که شامل می شود به گروه های زیر تقسیم می شود.

ورق استیل بگیر ، نگیر، نسوز، آلیاژی

هر یک از موارد بالا را به صورت کامل معرفی کرده و به بررسی زیر مجموعه آن ها می پردازیم.

ورق استیل بگیر

از استیل گروه 400 ساخته شده است و دارای انواع زیر است.
بگیر 420 ، 430، 410

بگیر و انواع آن دارای ویژگی های استیل 400 می باشد و مهمترین آن که باعث نام گذاری این محصول شده است شده است، خاصیت آهنربایی آن می باشد،این ورق استیل علاوه بر این که ضد زنگ محسوب می باشد،دارای خاصیت الکترو مغناطیسی می باشد.

ورق استیل نگیر

در ساخت این محصول از استیل 300 استفاده شده است و انواع زیر را شامل می شود.

ورق استیل نگیر 304، 316، 201

استیل سری300 فاقذ خاصیت مغناطیسی می باشد و همه محصولاتی که از این استیل ساخته شده اند جذب آهنربا نمی شوند.

از این رو ورق ساخته شده از استیل که جذب آهنربا نمی شود، ورق استیل نگیر نامیده شده است.

ورق استیل نسوز

ورق استیل نسوز دارای کارایی خاص است و در شرایطی مورد استفاده قرار می گیرد که دما و حررت بسیار بالا است.

جایی مثل کوره را می توان در نظر گرفت که در مجاورت مستقیم با حرارت های بالاست. در این گونه از صنایع این محصول کاربرد دارد. و دارای انواع زیر است.

ورق استیل نسوز 321 ، 310، 309

ورق استیل آلیاژی

ورق استیل آلیاژی با اضافه کردن چند عنصر به استیل ساخته می شود و باعث می شود آلیاژ جدیدی ساخته شود که ویژگی های متفاوت با استیل دارد و می تواند در موارد مختلف کارایی داشته باشد.

به بررسی مهمترین ورق های آلیاژی می پردازیم.

ورق دابلکس، ورق مونل، ورق اینکونل

استفاده از این محصول در قسمت های مختلف دیده می شود، این ورق می تواند در یک ساختمان ، پوشش ستون باشد و به علت صیقلی بودن آن که از جنس استیل می باشد، نما و جلوه خوبی دارد، همچنین امروزه دیده شده است که از ورق برای پوشش نمای ساختمان های صنعتی ، کار گاهی و … استفاده می شود،

ورق استیل زنگ نمی زند و دارای مقاومت های نهفته در فلز استیل می باشد، از این رو خرید ورق استیل و استفاده از آن در محیط های مختلف به جای پوشاننده های رایج ساختمان می تواند مقرون به صرفه باشد.

در محیط های پوشیده نیز کاربرد این محصول دیده می شود، سازندگان ساختمانی خریداران خوبی برای ورق های استیل به شمار می روند.

این روکش مقاوم می تواند در قسمت های مختلف کلر گشا باشد و هم ارز لحاظ کیفیت و هم از لحاظ اقتصادی خریداران و مصرف کنندگان را راضی نگه می دارد.

ورق ها در جنس های دیگ نیز ساخته و پرداخته می شود که هر کدام کارایی مختلفی در صنایع دارند.باید توجه داشت در بازار عرضه و تقاضای امروز کیفیت مناسب و قیمت حرف اول را می زند.

تولید کنندگان ورق استیل با اضافه کردن عنصر کروم به استیل سازنده این محصول، خاصیت ضد زنگ بودن آن را افزایش داده و آلیاژ استنلس استیل را برای ساخت ورق ها در این گروه مناسب دانسته اند.از این رو کیفیت افزایش یافته است.

امروزه چهار چوب ها، زوار ها، پروفیل استیل و همچنین ورق های استیل با برش های مختلف برای زینت بخشیدن به محصولات ساختمانی کاربرد فراوان دارد.

محصولی که با انعکاس نور خورشید در سطح صیقلی خود توانسته زیبایی خاصی به محیط های ساختمانی ببخشد.

شاید ارتقاء سطح کیفیت این محصول در آینده نزدیک آن را به جایگزین مناسب برای ورق های کامپوزیت تبدیل کند.و نمای ساختمان های شهر را بپوشاند.

ورق استیل علاوه بر رنگ طبیعی آن که به صورت نقره ای است در حالت طلایی، دودی و حتی رنگ های سفارشی دیگر نیز تولید می شود و فکر خلاق طراحان معمار آن را با برش ها و طراحی های مختلف به محصولی با زیبایی بصری تبدیل کرده است که در مکان های عمومی به چشم می خورد.

ورق استیل در انواع مختلف از لحاظ ظاهری

ورق استیل طرح دار

این مدل از ورق استیل در قسمت هایی که بیشتر در معرض دید است به کار می رود،بیشترین کاربرد آن را می توان در درب های آسانسور و پوشاندن دیواره و سقف درون اتاقک آسانسور ها مشاهده کرد،شاید اطراف آینه ها یا قسمت های مختلفی از یک ساختمان را با ورق های طرح دار زینت بدهند.خرید ورق استیل در این گونه استفاده ها مقرئن به صرفه است.سبکی این محصول یکی از ویژگی های خوب آن به شمار می رود اما نوع ضخیم آن می تواند از نظر کارایی و مقاومت در برابر ضربات احتمالی بهتر باشد.

ورق استیل مشبک پانچ

نوعی از ورق استیل ساختمانی می باشد که طرح پانچ آن می تواند اشکال مختلفی داشته باشد.خرید ورق استیل بنا بر سلیقه مشتری و نوع مکانی که قرار است در آن مورد استفاده قرار بگیرد صورت می گیرد

ورق برجسته استیل

یکی از کاربرد های ورق استیل، استفاده از آن در ساخت حروف برجسته می باشد و همچنین تابلوهایی از جنس استیل به صورت برجسته که در بازار تبلیغات مشتری خود را دارد.

ورق های مورد نظر ما قابلیت برش خوردن در طرح های مختلف را دارا می باشندو به صورت حروف و یا اشکال صنعتی در آمده و با اتصال آن ها را به صورت سه بعدی در می آورند. و در قسمت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحان با قرار دادن نور و همچنین استفاده از رنگ های مختلف استیل به حروف و تابلو های تولید شده زیبایی بصری می بخشد.

محصولات تولید شده فوق دارای خاصیت ضد زنگ بوده و استیلی که در آن به کار رفته است از نوع نگیر می باشد و به دلیل ویژگی های متریال سازنده آن دارای طول عمر مفید و استفاده از آن ها برای خریدار مقرون به صرفه خواهد بود.

ورق استیل 304 

این نوع ورق برای مخازن آبی که سختی آنها گرفته شده باشد ، هوای فشرده و خودروسازی مورد استفاده قرار می گیرد .

ورق استیل 316

 این نوع ورق برای صنایع دارویی ، غذایی و شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد .

ورق استیل 317

 این نوع ورق نیز برای مخازنی مورد استفاده قرار می گیرد که در آن اقدام به ذخیره سازی آب شور دریا می کنند .

ورق های استیل در صنعت امروزی کاربرد های گوناگون و فراوانی دارند و یکی از پرمصرف ترین تجهیزات مورد استفاده در صنایع گاز ، آب ، نفت ، هوا ، پتروشیمی ، نیروگاه ، صنایع غذایی ، دارویی و شیمیایی را تشکیل می دهند .

ورق های استیل دیگری نیز در سایز ها ، اندازه ها و کاربرد های مختلفی وجود دارند که می توانید با توجه به کاربرد خود از هریک از آنها استفاده کنید .

 


تامین استیل ایران تامین کننده انواع لوله و اتصالات استیل و کلیه تجهیزات استیل شامل شیرهای استنلس استیل،اتصالات جوشی استیل، اتصالات دنده ای استیل، انواع میلگرد،انواع ورق،انواع نبشی، انواع پروفیل، انواع فلنج استیل،استیل صنایع دارویی و غذایی و اجرای پروژه های استیل در صنایع مختلف می باشد.

وارد کننده و تامین کننده لوله، اتصالات و کلیه تجهیزات استیل شامل:

انواع لوله های استنلس استیل

انواع شیرهای استنلس استیل شامل شیر پروانه ای استیل، شیرسوزنی استیل، شیر کشویی استیل، شیر توپی استیل، شیر دیافراگمی استیل.

وکلیه اتصالات جوشی و دنده ای شامل تبدیل هم مرکز استیل، تبدیل غیر هم مرکزاستیل، مهره ماسوره استیل، چیقی استیل، مغزیاستیل، زانو 45° استیل، زانو 90° استیل، سه راهی استیل، بوشن استیل، کپ استیل، کفرینگ استیل ، شیر یکطرفه استیل و سایدگلس استنلس استیل

و انواع میلگرداستیل، انواع ورق استیل، انواع نبشی استیلو انواع پروفیل استیل...

انواع فلنج استیل شامل فلنج استیل دنده ای، فلنج استیل جوشی، فلنج استیل کور، فلنج استیل گلودار، فلنج استیل اسلیپون

استیل صنایع دارویی،غذایی و شیر شامل: هوزینگ استیل، فیلترهواکش مخزن استیل،گوی شستشو استیل، شیرنمونه گیری استیل،شیر یکطرفه استیل، بست لوله استیل، کلمپ استیل و بست کلمپ استیل و...

تجهیزات استیل شامل:

پمپ هایژنیک استیل، مخزن استیل

و اجرای پروژه های استیل شامل لوله کشی استیل، جوشکاری آرگون نفوذی و جوش اربیتال

نویسنده : تامین استیل(دپارتمان تحقیق و توسعه)

 

 

موضوعات مرتبط با این مطلب :

 

ورق و تسمه استیل


 

 

مطالب مشابه (مطالبی که هم گروه این مطلب هستند یا دارای ارتباط موضوعی هستند) :

 
ورق مشبک استیل

تسمه استیل

 

 

 

 

 

 

 

 

اینجا هستید

تامین استیل

ورق و تسمه استیل

 
   

مطالب مشابه

ورق مشبک استیل
تسمه استیل

جستجو های مشابه

انواع ورق استیل جستجوی عبارت "انواع ورق استیل" در سایت با استفاده از گوگل
جوشکاری استیل 304 جستجوی عبارت "جوشکاری استیل 304" در سایت با استفاده از گوگل
وزن ورق استیل نگیر جستجوی عبارت "وزن ورق استیل نگیر" در سایت با استفاده از گوگل
ورق استیل جستجوی عبارت "ورق استیل" در سایت با استفاده از گوگل
ورق استیل 316 جستجوی عبارت "ورق استیل 316" در سایت با استفاده از گوگل
استیل صنعتی جستجوی عبارت "استیل صنعتی" در سایت با استفاده از گوگل
روش جوشکاری استیل جستجوی عبارت "روش جوشکاری استیل" در سایت با استفاده از گوگل
در پوش لوله استیل جستجوی عبارت "در پوش لوله استیل" در سایت با استفاده از گوگل
استیل نگیر چیست جستجوی عبارت "استیل نگیر چیست" در سایت با استفاده از گوگل
وزن ورق استیل 304 جستجوی عبارت "وزن ورق استیل 304" در سایت با استفاده از گوگل
استیل نگیر بهتر است یا بگیر جستجوی عبارت "استیل نگیر بهتر است یا بگیر" در سایت با استفاده از گوگل
محاسبه وزن لوله استیل جستجوی عبارت "محاسبه وزن لوله استیل" در سایت با استفاده از گوگل
محاسبه وزن ورق استیل جستجوی عبارت "محاسبه وزن ورق استیل" در سایت با استفاده از گوگل
معرفی انواع لوله استیل جستجوی عبارت "معرفی انواع لوله استیل" در سایت با استفاده از گوگل
انواع استیل جستجوی عبارت "انواع استیل" در سایت با استفاده از گوگل
تفاوت استیل 304 با 316 جستجوی عبارت "تفاوت استیل 304 با 316" در سایت با استفاده از گوگل
انواع ورق استنلس استیل جستجوی عبارت "انواع ورق استنلس استیل" در سایت با استفاده از گوگل
مخازن استیل جستجوی عبارت "مخازن استیل" در سایت با استفاده از گوگل
استیل نگیر جستجوی عبارت "استیل نگیر" در سایت با استفاده از گوگل

تامین استیل

لوله استنلس استیل

انواع شیرهای استنلس استیل

اتصالات دنده ای استیل

اتصالات جوش استیل

ورق و تسمه استیل

میلگرد، چهارپهلو وشش گوش استیل

نبشی، پروفیل و ناودانی استیل

فلنج استیل

پیچ و مهره استیل

استیل در صنایع غذایی و دارویی

تجهیزات استیل

اجراء پروژه های استیل

محاسبه وزن استیل و غیر استیل

دانستنی های استیل

مواد شیمیایی

مشتریان ما

اخبار فولاد و استیل

دسترسی های سایت

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه سایت

جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته در سایت

فیدخوان RSS

فیدخوان RSS

فیدخوان ATOM

فیدخوان ATOM

تابلو روزانه

متن سایت

انواع مخازن بهداشتی استنلس استیل جهت صنایع مختلف را از ما بخواهید.

توصیه ها و تبلیغات

خدمات الکترونیک منظم - نرم افزار و وب سایت تعاونی های مسکن

خدمات مشاوره و ارتقاء سایت منظم - افزایش رتبه در جستجو های گوگل

طراحی وب سایت - بهینه سازی برای موتور های جستجو - SEO - خدمات الکترونیک منظم

طراحی وب سایت های بهینه شده برای موتور های جستجو با تکنیک های پیشرفته ی SEO، ارائه خدمات آموزشی و مشاوره ای، همراه خدمات پشتیبانی منظم، همیشه همراه شما.

 

 

تامین استیل؛ تامین کننده کلیه لوله، اتصالات و تجهیزات استیل در ایران